Ga naar inhoud

Veiligheidswaarschuwing: g’woon luxe desem pistolets wit

Boon's Markt - Het kan wèl! Recepten Tuinerwtensoep-met-gerookte-kip

Tuinerwtensoep met gerookte kip

Bereidingswijze

  1. Snipper de ui fijn. Verhit in een soeppan 2 el olijfolie en fruit de ui glazig. Voeg 1 tl knoflookpoeder toe en bak kort mee. Doe de tuinerwten in de pan samen met de groentebouillon, breng aan de kook en kook de erwten in 8-10 min. op een lage stand gaar.

  2. Snijd intussen de gerookte kip in reepjes. Verhit een koekenpan de overige olijfolie en bak de kip met de komijn en het overige knoflookpoeder in 2-3 min. licht krokant.

  3. Pureer de soep met een staafmixer glad. Boen de limoen schoon, rasp de groene schil en pers de vrucht uit. Breng de soep op smaak met limoenrasp en -sap, peper en zout.

  4. Schenk de soep in kommen. Maak in elke kom een swirl met de kokosmelk en verdeel de warme kipreepjes erover.